W dzisiejszych czasach rozwój technologii sprawił, że większość urządzeń elektrycznych może być zredukowana to naprawdę niewielkich rozmiarów. Ma to wiele zalet, a przede wszystkim umożliwia zastosowanie takiego urządzenia w wielu sytuacjach, gdyż jego niepozorny rozmiar rzadko kiedy stanowi jakiekolwiek obciążenie lub przeszkodę.

Jednym z z najczęściej używanych drobnych urządzeń są lokalizatory. Mogą one służyć do lokalizowania bardzo wielu różnych rzeczy, począwszy od zwykłych kluczy, a skończywszy na ukochanym pupilu, który lubi zrywać się ze smyczy podczas codziennych spacerów. Takie małe urządzenie często jest tworzone jako breloczek, dzięki czemu może być przyczepione zarówno do kluczy, jak i do portfela czy też do psiej obroży. Nadaje ono sygnał, który zazwyczaj można namierzyć poprzez użycie nowoczesnych aplikacji komputerowych.

Małe urządzenia takie jak breloczki, używane w formie lokalizatorów są już od dłuższego czasu. Jednakże technologia, która stoi za tego typu metodą lokalizacji zazwyczaj wymagała także posiadania odpowiedniego sprzętu aby odczytać dany sygnał. Tymczasem w dzisiejszych czasach każdy może ściągnąć na swojego smartfona odpowiednią aplikację, która bez problemu połączy się z sygnałem jaki wysyła dany breloczek. Jest to zatem niezwykle wygodna metoda na to, aby znaleźć swoją zgubę i to bez większych problemów. Jedynym zagrożeniem tego rozwiązania są sytuacje, kiedy małe urządzenie stosowane jako lokalizator zostanie uszkodzone lub ściągnięte.

Jednakże w dzisiejszych czasach lokalizatory mogą być tworzone tak, aby wyglądać jako coś całkowicie niewinnego. Zatem nawet w przypadku kradzieży, bardzo często sam złodziej nie jest w stanie stwierdzić, że jego łup jest w jakiś sposób oznakowany i może być namierzony.

Małe lokalizatory są dostępne w ofercie wielu firm. Większość z nich oferuje wykupienie zestawu, na przykład składającego się z trzech lokalizatorów, przypominających małe breloczki. Ze względów praktycznych, lokalizatory te charakteryzują się odpornością na warunki atmosferyczne, a także na swobodne odpięcie.

Głośny sygnał, który nadają, jest zapewniany przez baterie, które mogą wytrzymać nawet ponad rok czasu. Jeżeli zatem ktoś pragnie ochronić swoją własność to na pewno powinien rozważyć tego typu technologie. Takie małe urządzenie może mieć wiele zastosowań, które okażą się pomocne w najmniej spodziewanym momencie.